Zapraszamy na Wirtualny Rejs jesienią 2022 roku


banner

Masz wyjątkową okazję nie odrywać się w zimie od żeglarstwa! 

Zamustruj się na jeden z naszych wirtualnych jachtów i nie odchodząc od komputera, pożegluj z Włoch przez Gibraltar, Maderę lub Azory, Kanał La'Manche do Amsterdamu.

Co weekend razem z innymi uczestnikami kursu poprowadzisz swój jacht zgodnie z tym, co przyniesie Ci natura – wiatr, pogoda, pływy i prądy. Zadanie związane z planowaniem rejsu oraz reagowaniem w sytuacjach awaryjnych (choroba, awaria, kolizja) pomogą Ci przygotować się do samodzielnego prowadzenia jachtu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi takich jak nawigacja elektroniczna.

Swoje pomysły i decyzje będziesz mógł przedyskutować i porównać z innymi załogami i realnymi warunkami panującymi w trakcie rejsu. Kurs odbywał się będzie całkowicie za pośrednictwem Internetu, ale nawigacja w czasie rzeczywistym będzie czasami wymagała od Ciebie pełnienia nocnych wacht!

Kadra:

Komandora Wirtualnego Rejsu kapitana Krzysztofa Baranowskiego przedstawiać nie potrzeba, wystarczy powiedzieć, że nakłady jego licznych książek o tematyce żeglarskiej przekroczyły już milion egzemplarzy. W kursie zajmować się będzie planowaniem, praktyką oceaniczną, nawigacją tradycyjną, locją, przygotowaniem jachtów. 

Kapitan jachtowy, a także żeglugi wielkiej - marynarki handlowej Marian Mańkowski ma wielodziesięcioletnie doświadczenie pełnomorskie, potrafi spojrzeć na nasze działania na wodzie z mostka ciężkiego shipa, więc zajmować się będzie w kursie zagadnieniami bezpieczeństwa żeglugi i zagadnieniami prawa drogi, a także ratownictwem, komunikacją miedzy statkami i VTS. 

Maciej Ostrowski, meteorolog, wykładowca i komentator numerycznych prognoz ICM UW, autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących zagadnień meteo w żeglarstwie. 

Kapitan Grzegorz Pawlak jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie nawigacji elektronicznej, autorem podręczników i fachowcem od systemu Max See. Jego obszarem będzie nawigacja elektroniczna, w tym mapy, AIS, inna elektronika jachtowa oraz pływy i prądy na mapach elektronicznych.

Zapisy już są możliwe

Aby zapisać się na kurs:

zarejestruj darmowe konto na portalu

- dokonaj wpłaty przelewem na rachunek

Unicorn Poznań Sp. z o.o., Rymarkiewicza 5a, 60-681 Poznań

49109013460000000119105816

w tytule wpłaty wpisz: Wirtualny Rejs 22/23 i podaj swój login do systemu.

Cena kursu 1499 zł brutto (przy zapisie do 1 listopada 2022 roku - 1299 zł brutto).

Uwaga:
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu gdy nie zbierze się wymagana liczba uczestników. Oczywiście wpłaty zostaną wtedy zwrócone.Ten kurs zawiera fragment materiałów kursu "Nawigacja elektroniczna bez tajemnic" w takim samym układzie materiałów (artykułów, filmów, testów, zadań). 

Od wejścia do tego kursu Cię tylko dwa kroki:

zapraszam

Grzegorz Pawlak